czwartek, 25 lipca 2024r.

Nowy apartament, a mieszkanie z rynku wtórnego. Jaka propozycja jest najlepsza?

photo 1457377491689 0381aa8d90d9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2Mnx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2Nzc1ODkxMTQixlibrb 4.0.3q80w1080

Stoisz przed propozycją zakupu mieszkania z rynku pierwotnego lub mieszkania z rynku wtórnego? Każda z tych nieruchomości ma swoje wady i zalety. Niestety, wybór nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą kwestie finansowe. Warto jednak dodać, że bez wątpienia większym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania i apartamenty. Na jaki zatem lokal powinieneś się zdecydować?

Nowe apartamenty, czy to dobry wybór?

Nowe mieszkania znacznie przewyższają ceną od tych z rynku wtórnego. Musisz wiedzieć, że nowoczesne lokale mieszkalne są bardziej atrakcyjną propozycją pod wieloma względami. Jakie korzyści możesz zyskać, wybierając luksusowe apartamenty Łódź?

Pierwszą i kluczową kwestią jest wysoki standard wykończenia takich apartamentów. Oczywiście należy mieć na myśli te prawdziwe apartamenty, a nie mieszkania włącznie określane, jako apartament, gdyż w niektórych przypadkach wielu sprzedawców wprowadza klientów w błąd. Kolejnym aspektem jest także lokalizacja.

Duża liczba nowoczesnych apartamentów usytuowana jest w samym centrum miasta, dzięki czemu lokale te są znacznie atrakcyjniejsze pod tym względem. Poza tym nie musisz dodatkowo inwestować w remonty czy naprawy usterek spowodowanych mieszkaniem poprzednich właścicieli, czy lokatorów. Tutaj możesz od razu po zakupie wprowadzić się do lokalu.

Czy wysoka cena zawsze jest przeszkodą w zakupie luksusowych mieszkań?

Wiesz już, że nowe apartamenty są droższe od lokali z rynku wtórnego. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że zakup mieszkania z rynku wtórnego często związany jest z koniecznością przeprowadzenia remontu, a więc musimy tu zainwestować dodatkowe pieniądze.

Często łączne koszty związane z zakupem i wyremontowaniem lokalu są zbliżone do tych, jakbyśmy kupili nowe luksusowe mieszkanie z rynku pierwotnego. Z tego też powodu decyzję dotyczącą zakupu mieszkania, należy podjąć świadomie i bardzo dobrze ją przemyśleć.

Od czego zależą ceny mieszkań?

Na ceny mieszkań wpływ mają różne czynniki. Jednym z nich jest jednak to, z jakiego rynku pochodzi mieszkanie. Ponadto istotne jest także to, w jakim stanie jest mieszkanie, które kupujemy.

W przypadku mieszkania z rynku wtórnego ważne jest to, czy jest ono wykończone, w jakiej lokalizacji się znajduje, a także, jakie udogodnienia posiada. Jeżeli natomiast chodzi o lokale, ale te pochodzące z rynku wtórnego, to tutaj również istotna jest lokalizacja, standard oraz to, czy lokal jest gotowy do zamieszkania od razu po zakupie.

Może spodobać Ci się również:

O ubezpieczeniach osobowych w pigułce

1 stycznia 2022

Ubezpieczenie osobowe to rodzaj policy gospodarczej dotyczący życia, zdrowia, a także zdolności do samodzielnej pracy – ma na celu zagwarantowanie środków finansowych na życie w przypadku, gdy tracisz możliwość samodzielnego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady