czwartek, 21 września 2023r.

Montaż klimatyzacji – ile trwa i ile kosztuje?

Montaż klimatyzacji - ile trwa i ile kosztuje?

Każdego lata przybywa użytkowników klimatyzacji. Coraz większe upały sprawiają, że ludzie znacznie częściej decydują się na takie rozwiązanie. W dzisiejszych czasach posiadanie go jest tak konieczną rzeczą jak ogrzewanie, bez którego nie można się obejść. Rosnąca popularność sprawia, że coraz częściej możemy doświadczyć widoku klimatyzatora w prywatnych domach. Jednak posiadanie go wiąże się również z nowymi obowiązkami oraz kosztami. W przypadku niewielkiego mieszkania, należy się liczyć z wydatkiem rzędu 100-200 złotych miesięcznie na prąd. Wiele zależy od tego, jak dobrze odizolowane termicznie jest nasze lokum. W przypadku niektórych modeli, pobór prądu wynosi mniej więcej 1500 kW.

Serwis – jak często powinno się go wykonywać?

Klimatyzacja działa na zasadzie sprężania i rozprężania – to dzięki tym zjawiskom fizycznym możemy poczuć zimny podmuch powietrza na naszych twarzach. Niestety, na turbinie oraz filtrach regularnie zbiera się kurz, dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie. Przyjęło się również, że przynajmniej raz w roku powinno się wezwać serwis klimatyzacji, który dokona jej przeglądu. Niestety, w niektórych typach sprzętu, proces ten wymagać będzie od nas fachowej wiedzy na temat budowy maszyny – w takich wypadkach należy wezwać fachowców.

Cena montażu – od czego zależy?

Zanim zamówimy klimatyzację, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • kwotę za urządzenie 
  • moc chłodniczą (zazwyczaj stosuje się klimatyzatory o mocy 3.5 kW)
  • wymiary (czy aby na pewno zmieści się na naszej ścianie)

Przed przystąpieniem do kupna, specjaliści muszą zrobić małe rozeznanie w Twoim domu, aby doradzić możliwie jak najlepsze parametry oraz miejsce, w którym zostanie wykonany montaż klimatyzacji. Kraków posiada szeroką ofertę, jeśli chodzi o firmy, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiednich fachowców. Wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę: klimatyzacja Kraków, aby wyświetliła się nam szeroka oferta przedsiębiorstw. Zwróć uwagę, czy montują wytypowane przez Ciebie maszyny. W dużych miastach na szczęście nie ma problemów z ich dostępnością, jednak w przypadku mniejszych firm, oferta może być uboższa o znane i droższe modele. Montaż to zazwyczaj koszt od 2000-3000 złotych.

Może spodobać Ci się również:

Jak wypełnić wniosek BDO - warsztat samochodowy

Jak wypełnić wniosek BDO – warsztat samochodowy

10 czerwca 2020

Aby móc prowadzić warsztat samochodowy, potrzebna jest nie tylko odpowiednia wiedza i umiejętności z zakresu mechaniki samochodowej, ale również spełnienie wielu wymogów formalnych. Jednym z nich jest wpis do BDO,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady