niedziela, 08 września 2024r.

Mam pomysł na startup – co dalej?

unnamed file 5

Prowadzenie startupu stało się ostatnio bardzo popularną formą działalności. To świetny sposób na wejście w rynek z unikalnym produktem, który może przynieść spore zyski. Startup z definicji jest biznesem podwyższonego ryzyka, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Obsługa prawna startupów, pomoże w dopełnieniu szeregu formalności, które są potrzebne do założenia przedsiębiorstwa. No właśnie, na co zwrócić uwagę przed rejestracją działalności?

Masz pomysł? Dokładnie go przemyśl!

Sam pomysł to nie wszystko, dobrze jest w pierwszej kolejności przeanalizować, czy faktycznie może on stać się opłacalny. Najlepiej jest na początku odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • czy mój pomysł spodoba się innym?
  • dlaczego chcę założyć startup?
  • jakie cele będą przyświecać prowadzonej firmie?
  • chcę działać lokalnie czy rozwinąć biznes na większą skalę?
  • co zrobię w przypadku niepowodzenia przedsiębiorstwa?

Taka wnikliwa analiza rynku pozwoli zweryfikować słuszność inwestowania w startup. Dorze jest przy tym skorzystać z doświadczenia i wsparcia, które niesie kancelaria prawna. Startup jest wymagającym biznesem, który może przynieść zarówno zysk, jak i ogromną stratę, dlatego nie należy postępować tutaj pochopnie…

Warto tworzyć biznesplan? 

Choć wielu uważa ten etap za niepotrzebny, w rzeczywistości warto utworzyć strategię działania startupu już na samym początku. Dokument nie tylko precyzuje cele i sposoby prowadzenia działalności, lecz także określa sposoby wdrażania nowych produktów. Może stać się jednocześnie pomocnym narzędziem podczas starań o dodatkowe fundusze na prowadzenie działalności. 
Jak wiadomo, specyfika startupu zakłada pozyskanie środków u zewnętrznych inwestorów. Przedsiębiorstwo nie wnosi wielkiego wkładu własnego, dlatego do rozwoju potrzeba innego źródła finansowania. A inwestorzy znacznie przychylniej spojrzą na biznes, w którym wszystko od początku jest zaplanowane. Strategia biznesowa oraz ocena rynku zawarta w dokumencie pomoże również we wstępnej analizie przyszłego sukcesu startupu!

Prawnik dla firm? Może się przydać!

Prowadzenie firmy i wymaga odpowiedniej wiedzy, z zakresu prawa cywilnego, podatkowego, a przypadku startupu niekiedy również prawa patentowego. Zazwyczaj osoby decydujące się na ten typ działalności nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Kancelaria prawna dla startupu może pomóc obsłużyć taką firmę. Prawnik stanie się również wsparciem w trakcie negocjacji z innymi kontrahentami oraz potencjalnymi sponsorami danego projektu.

Może spodobać Ci się również:

Ile trwa ustawianie zbieżności kół?

Ile trwa ustawianie zbieżności kół?

1 listopada 2020

Przy wymianie ogumienia i felg, niezbędne jest również skorygowanie ustawienia zbieżności kół. To proces, który pozwoli zabezpieczyć pojazd przed wypadkiem i ochroni opony przed niekontrolowanymi pęknięciami. Ten zabieg, choć tak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady