piątek, 24 maja 2024r.

Leasing pracowników – jakie koszty? Kto ponosi koszty związane z zatrudnieniem pracowników przez agencję?

photo 1552581234 26160f608093cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3N3x8d29yayUyMGFnZW5jeXxlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY4NTgyixlibrb 4.0.3q80w1080

Leasing pracowników to forma zatrudnienia, która jest coraz częściej wybierana przez pracodawców. Świadczenie pracy przez pracowników, którzy są wypożyczeni, daje często wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Należy jednak wiedzieć, że leasing pracowników pomimo dużej popularności nie jest każdemu do końca znany. Na czym więc polega taki sposób zatrudnienia i jakie koszty ponosi tutaj pracodawca?

Jakie koszty związane są z leasingiem pracowników?

W momencie zatrudnienia pracownika przez agencję pracy wszelkimi formalnościami zajmuje się agencja zatrudnienia. Taka forma zatrudniania pracowników jest ogromnym udogodnieniem dla wielu firm. W tym przypadku firma płaci wyłącznie ustaloną stawkę za wynajmowanego pracownika.

Stawka ta może wynosić od kilkudziesięciu złoty do nawet w przypadku niektórych stanowisk kilkuset złotych. Agencja zatrudnienia ponosi tutaj koszty związane z wypłatą wynagrodzenia, prowadzeniem rekrutacji, czy zatrudnieniem pracownika.

Jak widać biuro zatrudnienia, ma tu więcej obowiązków, co oczywiście odciąża właściciela firmy, który decyduje się na zatrudnienie pracownika w ten sposób. Agencja pracy wraz z firmą, która będzie korzystała z usług i wypożyczała pracowników, ustalają konkretną stawkę zadowalającą obie strony.

Leasing pracowniczy – dlaczego przedsiębiorstwa tak chętnie korzystają z tej możliwości?

Pomimo że proces związany z zatrudnieniem pracownika nie jest skomplikowany wielu przedsiębiorców woli zlecić tę czynność agencji pracy, dzięki czemu można szybko otrzymać pracownika do pracy. Głównym powodem, dla którego wiele firm wybiera leasing pracowników jest mniej obowiązków, za których wykonanie odpowiedzialna jest agencja pracy.

Poza tym w ten sposób można zatrudnić pracownika wyłącznie na określony czas np. zastępstwo. Nie ma tu konieczności długotrwałego zatrudnienia, chyba że pracodawca zechce takiego pracownika na dłużej.

Czy leasing pracowniczy jest opłacalny dla pracowników?

Leasing pracowniczy to forma zatrudnienia, która może dać wiele korzyści nie tylko pracodawcy, ale też pracownikom. Wbrew pozorom praca przez biuro pośrednictwa pracy jest bardzo opłacalna dla zatrudnianych osób.

Jest to również dobra propozycja dla tych, którzy szukają pracy wyłącznie na pewien okres lub nie wiedzą jeszcze, co chcą dokładnie robić w przyszłości. Taka forma nie jest żadnym przymusem, a więc osoby zatrudniające się w taki sposób wiedzą, na czym taka współpraca polega. Wybór jest tu całkowicie świadomy, dlatego pracownik może sam zadecydować o podjęciu takiej pracy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co na ściany w kuchni? Jakie rozwiązanie będzie najbardziej estetyczne?

1 lipca 2021

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu. Pomieszczenie to służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, a więc podczas projektowania kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W każdym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady