piątek, 24 marca 2023r.

Kiedy warto postawić na sztuczne kwiaty doniczkowe?

photo 1492999104346 cabaa757be8fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxncmVlbiUyMHdhbGwlMjBwbGFudHN8ZW58MXwwfHx8MTY2NDgxNzk4NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Niewiele rzeczy jest tak pięknych i pachnących jak żywe kwiaty, niemniej sztuczna roślinność ma również swoje zalety i jest wykorzystywana przy niektórych okazjach. Szczególnie jest to istotne, gdy planujemy organizacje imprezy okolicznościowej, np. wesele, a także chcemy zaaranżować wnętrze biurowe. To takie okoliczności, kiedy żywa roślinność, pomimo swej urody, jest z różnych względów niepożądana, a jedynie sztuczne kwiaty doniczkowe będą tu miały swoje zastosowanie.

Współczesna sztuczna roślinność wygląda jak naturalna, a wybór kształtów, rodzajów i kolorów jest olbrzymi. To powoduje, że możemy ozdobić nią każde wnętrze i każdą ważną imprezę. Na jakie okazje wybrać i jak dobrać sztuczne kwiaty, aby tworzyły doskonałe tło, podpowiadamy poniżej.

Wesele w kwiatach – czy muszą być prawdziwe?

Pierwsza okoliczność, która kojarzy się z mnogością kwiatów, to z pewnością ślub i wesele. Udekorowanie sali oraz kościoła jest niezwykle ważnym elementem. To kwiaty są głównym tłem zarówno ceremonii, jak tez późniejszej zabawy. Zastanowić się jednak warto, czy musi to być roślinność, żywa, czy też mogą być wybrane ekskluzywne sztuczne kwiaty doniczkowe.

Zaletą nieożywionej roślinności z pewnością jest jej większa trwałość. Prawdziwe kwiaty więdną po kilku godzinach, bez należytej pielęgnacji tracą płatki, a na zakończenie wesela wyglądają już bardzo biednie. Dzisiejsze sztuczne kwiaty, szczególnie wybierane na taką okazję, wykonywane są z trwałych, a przede wszystkim wysokojakościowych materiałów i wyglądem nie odbiegają od prawdziwych.

Sztuczne kwiaty doniczkowe w prezencie

Kwiaty są najpopularniejszym rodzajem prezentu. Zwykle wybierane są na urodziny bądź imieniny, a także jako jubileusze. Coraz częstszym zjawiskiem jest wybieranie kwiatów doniczkowych, a nie ciętych. Jest to podyktowane tym, że taki rodzaj roślin może służyć długo.

Czy kwiaty w sztucznej wersji mają tu zastosowanie? Oczywiście! Często obdarowywany kwiatami w donicach nie ma zbyt wiele czasu na ich pielęgnację. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest sprezentowanie mu sztucznych, pięknych i egzotycznych roślin.

Aranżacja biura i domu – stawiamy na sztuczne kwiaty doniczkowe!

Rośliny żywe muszą mieć dobre warunki mikroklimatyczne na rozwój. Niestety bywa, że pomieszczenie zarówno biurowe, jak też przestrzeń domowa nie sprzyjają temu, by posadzić w niej prawdziwe kwiaty. Sztuczna roślinność, wyglądająca jak żywa, będzie tu idealnym rozwiązaniem. Nie tylko niezależna jest od panujących warunków, ale również nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Co to jest ramoneska? Dlaczego kurtki typu ramoneska są tak popularne?

1 lipca 2021

Ramoneska – określenie to na pewno słyszeliśmy niejednokrotnie. Oczywiście najczęściej kojarzy nam się ono z okryciem wierzchnim, jednak nie każdy wie, co to za rodzaj kurtki. Może się również zdarzyć,…

Czytaj więcej