poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Jakie buty trekkingowe na lato? Sprawdź na co zwrócić uwagę

photo 1520219306100 ec4afeeefe58cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxib290c3xlbnwxfDB8fHwxNjYwNzU4NDk0ixlibrb 1.2.1q80w1080

Letni czas zachęca nas do spacerów. Piękna pogoda oraz perspektywa spędzenia kilku chwil na łonie natury, wśród lasów, potoków i gór kusi znaczną grupę urlopowiczów. Do takich spacerów przyda się jednak odpowiednie obuwie, które zabezpieczy stopy. Będąc w nieznanym terenie warto postawić na trekkingi marki Salomon, które pomogą pokonać każdy odcinek trasy…

Jakie trekkingi wybrać na lato?

Wszystko zależy od tego, czy planujemy dłuższe, czy krótsze wyprawy. Jeżeli naszym celem jest wędrówka po wysokogórskich szczytach, warto zaopatrzyć się w wysokie buty sportowe, które zabezpieczą stopę oraz kostkę. Dzięki nim nasza noga będzie stabilniejsza, a my poczujemy się komfortowo nawet na bardzo nierównej powierzchni.

Do spacerów terenowych oraz turystyki miejskiej lepiej sprawdzi się niskie obuwie Salomon Speedcross 5. To warianty z solidną podeszwą, które zabezpieczą stopę i jednocześnie nie będą jej nadmiernie obciążać. Obuwie niskie jest dużo lepszym wyborem podczas upalnych dni, ponieważ pomoże wtedy zachować odpowiednią temperaturę ciała.

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupów?

Wybierając buty Salomon, sprawdź przede wszystkim jakość podeszwy. Najlepiej gdy ma ona większą grubość i specjalne wyprofilowanie wzmacniające odcinek śródstopia. W terenie istotne znaczenie będzie miał również kształt bieżnika, który umożliwi częściowe odprowadzenie wody i zachowanie stabilnej pozycji na każdym typie powierzchni.

Drugą ważną kwestią będzie swoboda ruchów. W terenie często będziemy musieli przyjąć nienaturalną pozycję ciała, dlatego nasze stopy powinny się dostosować do różnych przeciążeń. Zbyt sztywne buty trekkingowe mogą blokować nasze ruchy, co w pewnych sytuacjach może przyczynić się nawet do powstania urazów. Warto też zwrócić uwagę na komfort – w końcu to buty, w których będziemy chodzić nawet kilkanaście godzin!

Jaki rozmiar będzie najlepszy?

Buty trekkingowe powinny dość szczelnie przylegać do całej powierzchni stopy. Nie warto zatem kupować produktów dużo większych, ponieważ stopa może się w nich ślizgać. Najlepiej postawić na wariant dłuższy o maksymalnie pół rozmiaru od stopy.

Niewielki luz jest potrzebny, ponieważ podczas wycieczki możemy zastosować skarpetki o różnej grubości. Dodatkowo wieczorem stopa staje się nieco bardziej opuchnięta i może zwiększyć swoją objętość. Chodzenie w dopasowanym obuwiu przez cały czas mogłoby więc wywołać dyskomfort.

Może spodobać Ci się również:

Jakie buty do chodzenia na co dzień? Uniwersalne produkty marki Badura

1 stycznia 2022

W trakcie realizacji codziennych obowiązków dopasowane buty to podstawa. Dzięki nim nasze stopy stale będą chronione przed urazami mechanicznymi, wychłodzeniem lub działaniem wilgoci. Cieplejszy okres roku to czas, w którym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady