piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jaki nadajnik gps do samochodu kupić?

unnamed file 2

Posiadanie nowoczesnego, drogocennego samochodu, niestety wiąże się z ryzykiem kradzieży. Złodzieje mogą skusić się na nasze auto, dlatego warto zastosować odpowiednie zabezpieczenia, które nas uchronią przed jego utratą. Obecnie na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych zabezpieczeń antykradzieżowych, jednak nie każde będzie tak samo skuteczne. Czy opłaca się zamontować nadajniki gps do samochodu?

Nadajnik GPS do samochodu – co daje?

Gps do namierzania samochodu bezpośrednio nie uchroni go przed kradzieżą, jednak może pomóc w szybkim odzyskaniu auta. Jak to działa? W pojeździe specjalistyczna firma umieszcza mały nadajnik, który pozostaje w stanie uśpienia do czasu, aż nie zgłosimy zaginięcia pojazdu.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że złodzieje mają różnego rodzaju sposoby na zagłuszenie sygnałów radiowych w tego typu urządzeniach, dlatego tak ważne jest posiadanie nadajnika o indywidualnej częstotliwości radiowej. Skradziony samochód można odnaleźć, dzięki temu bez większych problemów. Poszczególne systemu monitoringu radiowego zapewniają rozbudowaną ochronę, na przykład poprzez czujnik lawetowania wykrywający każdą próbę odholowania auta. 

Jaki system monitoringu radiowego wybrać?

Mimo że na rynku znajdziemy szeroki wybór systemów radiowych Gps, to niestety nie każdy będzie w stanie spełnić naszego oczekiwania i potrzeby. Dlaczego? Złodzieje mają urządzenia skutecznie zagłuszające fale radiowe, co sprawia, że nie będziemy w stanie zlokalizować położenia swojego pojazdu. 

Chcąc w skuteczny sposób zabezpieczyć swój samochód, warto więc zdecydować się na zakup systemu posiadającego własną częstotliwość radiową z dedykowaną infrastrukturą nadajników. W tym wypadku nawet gdy złodziej spróbuje zagłuszyć sygnały kanałów przesyłu informacji, to nie będzie w stanie tego zrobić. W ten sposób można będzie ustalić, gdzie znajduje się nasz pojazd i szybko go odzyskać.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nadajnika GPS?

Przede wszystkim warto wybierać systemy monitoringu stworzone w Polsce. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że nadajnik będzie zaprojektowany i dostosowany do realiów panujących w naszym kraju. 

Specjaliści tworzący systemy monitoringu bardzo dobrze zdają sobie sprawę, w jaki sposób działają złodzieje, dlatego mogą zaprojektować system, który będzie skutecznie przed nimi zabezpieczał samochód. Dopasowane rozwiązania do metod kradzieży to podstawa. Podczas takich zakupów, nie należy kierować się wyłącznie ceną, aczkolwiek jakością oraz opiniami o wybranym zabezpieczeniu do auta.

Może spodobać Ci się również:

photo 1501799668029 f7be2fcfc261cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Czy zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą daje gwarancję jego bezpieczeństwa? Jakie metody są najskuteczniejsze?

1 marca 2024

Samochód to bardzo ważny środek transportu, ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad jego zabezpieczeniem? Jest to często pomijana kwestia przez właścicieli samochodów. Oczywiście stanowi to ogromny błąd, ponieważ kradzież samochodu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady