piątek, 19 kwietnia 2024r.

Jak przechowywać kosmetyki? Najlepsze opakowania na wyjątkowe perfumy

unnamed file 9

 

Idealny zapach perfum oraz innych kosmetyków utrzyma się długo tylko, gdy będziemy przechowywać produkty we właściwy sposób. Opakowania kosmetyczne przede wszystkim muszą być sterylne i dobrane w taki sposób, by umożliwić wykorzystanie specyfiku przed upłynięciem okresu przydatności. W jakich opakowaniach kosmetyki i perfumy będą bezpieczne? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule…

Przede wszystkim postaw na sprawdzonego dostawcę

Opakowania kosmetyków powinny odznaczać się najwyższą jakością. Dzięki temu przechowywane w nich substancje na długo zachowają swoje pierwotne właściwości. Dlatego nie warto szukać okazyjnych cen, tylko zdecydować się na zakup produktów ze sprawdzonego źródła. Właściwy producent opakowań kosmetycznych dostarczy najwyższej jakości naczynia, które nie zniekształcą właściwości towaru.

Jak sprawdzić czy naczynie jest odpowiednie? Potwierdzą to liczne atesty i certyfikaty, którymi powinien pochwalić się dystrybutor. Butelki kosmetyczne, bez potwierdzeń jakości są już na wstępie podejrzanym towarem. Warto poszukać zaufanego producenta, ponieważ użycie nieodpowiednich naczyń może skończyć się wycofaniem całej partii towaru z rynku.

Dobierając opakowania postaw na funkcjonalność…

Bardzo często spotykamy się z nietrafionymi pomysłami na opakowania kosmetyczne. Producent dostarczy rozbudowaną gamę wzorów, jednak niektóre są mało praktyczne i mogą zniechęcić klientów do zakupu. Opakowanie w pierwszej kolejności powinno być więc dostosowane do swojej funkcji. Jeśli mowa o różnego rodzaju olejkach, warto wykorzystać proste naczynia z pipetką lub opakowania z dozownikiem. W przypadku perfum można postawić na bardziej fantazyjne kształty buteleczek.

Problemem może być również znalezienie odpowiedniego atomizera. Powinien on dość mocno rozpylać ciecz, a znaczna część akcesoriów inne radzi sobie z tym zadaniem. W efekcie mgiełki i hydrolaty są dozowane w niewłaściwy sposób, w formie zbyt dużych kropelek… Może to znacznie zwiększyć zużycie i obniżyć wydajność produktu.

Pojemność naczyń również jest istotna…

Opakowania powinny być nie tylko sterylne. Muszą mieć odpowiednią objętość… Jak ją dobrać? Najlepiej dostosować wartość do średniego zużycia, przez co konsument będzie mógł bez problemu wykorzystać specyfik przed upłynięciem terminu przydatności. Zbyt duże opakowania do kosmetyków mogą spowodować stratę części wyrobu, który po upływie terminu przydatności pozostanie w naczyniu.

Dobór odpowiedniego rozmiaru butelki na kosmetyki (https://petring.com.pl/pl/108-opakowania-kosmetyczne) nie może iść jednak w parze z zawyżonymi cenami. Czasem lepiej sprzedać produkt po niższej cenie niż udostępniać droższe specyfiki, których klient nie będzie w stanie zużyć w całości. Złotym środkiem wydaje się być sprzedaż tego samego produktu w opakowaniach o różnej pojemności – w takim wypadku klient sam dobierze wariant, który będzie mu odpowiadał.

 

Może spodobać Ci się również:

Pianka PUR, jako idealne docieplenie domu

Pianka PUR, jako idealne docieplenie domu

1 lutego 2021

Izolacja termiczna budynku mieszkalnego spędza sen z powiek właścicielom domów budowanych według starych projektów. Ocieplenie na nowo domku jednorodzinnego wiąże się z czasochłonnym i kosztownym procesem. Jednakże, w przypadku zachowania…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady