czwartek, 25 lipca 2024r.

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

W Polsce co roku ginie ok. 10 000 samochodów i liczby te nie maleją. Nawet pandemia nie zmniejszyła tych wskaźników: liczba przypadków kradzieży pojazdów utrzymuje się na tym samym poziomie co rok temu. A w jaki sposób odzyskać skradzione auto? Czy istnieje możliwość szybkiego działania?

Jakie samochody przyciągają oko złodziei?

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęściej łupem przestępców padają wozy marek japońskich oraz niemieckich. Mowa tutaj o modelach klasy premium – w końcu nikt nie kradnie tanich aut i starych aut. Na szczęście coraz więcej udaje się odzyskać, ale nie jest to zasługa policji, a nowoczesnych systemów lokalizowania pojazdów.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Najważniejsze to zrozumienie, w jaki sposób działają profesjonalni złodzieje. Ich łupy od razu przemierzają setki kilometrów – np. za granicę – albo są ukrywane w tzw. ,,dziuplach”, aby zostać rozebranymi na części.  Dlatego tak ważny jest czas! Jeśli nie odzyskamy samochodu w ciągu 24-48 h, zdąży on już trafić na czarny rynek.

Sama policja niewiele zdziała. Podstawą jest zainstalowanie w aucie urządzeń GPS/GSM, które pozwolą zlokalizować skradziony pojazd. Takie nowoczesne rozwiązanie działa w sposób szybki i niezawodny – pod warunkiem, że wcześniej pomyśleliśmy o zabezpieczeniu się na wypadek kradzieży.

Kiedy już specjalista zamontuje nadajnik w naszych czterech kółkach, możemy odetchnąć z ulgą. W razie zaginięcia wozu wystarczy, że zadzwonimy do Centrali naszego dystrybutora i powiadomimy go o zdarzeniu. W odpowiedzi dyspozytor wybudza nasz nadajnik z uśpienia (w którym utrzymuje go bateria o żywotności aż 3 lat!) i otrzymuje dokładne dane o jego położeniu. Te informacje przekazywane są w ręce policji, która posiada uprawnienia do odzyskania skradzionego mienia, a ta przeprowadza akcję i, pod warunkiem, że wszystko odbyło się podręcznikowo, zwraca wóz właścicielowi.

Mogę spać spokojnie?

Z systemem odzyskiwania samochodów – jak najbardziej! Nadajnik jest ukrywany tak, aby złodziej nie był w stanie go wymontować. Warto wybrać dystrybutora, który gwarantuje obsługiwanie własnej częstotliwości fal radiowych, by przestępcy nie mogli ich zagłuszyć. Co ważne, namierzanie auta z dokładnością do kilku metrów działa nawet wtedy, kiedy przestępcy przetrzymują je w kontenerze lub podziemnym garażu. Warto więc powziąć działanie zanim przysłowiowe mleko się rozleje!

Może spodobać Ci się również:

Czy na portalach randkowych można poznać prawdziwą miłość?

Czy na portalach randkowych można poznać prawdziwą miłość?

3 maja 2019

Portale randkowe obecne są w przestrzeni internetowej, od co najmniej kilkunastu lat. Pomimo dużej ich popularności mnóstwo osób nie wierzy, w to, że można tam spotkać swoją drugą połowę. Jak…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady