Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa? Czy proteza natychmiastowa to dobry wybór?
Leczenie protetyczne polega na uzupełnianiu uzębienia, które z jakichś powodów pacjent utracił. Wyróżniamy wiele metod uzupełniania brakujących zębów, dzięki czemu można indywidualnie dobrać formę leczenia do poszczególnych przypadków pacjentów. Jedną z możliwości cieszącą się dużym zainteresowaniem jest proteza zębowa natychmiastowa. Czym dokładnie jest taka proteza i ile kosztuje to uzupełnienie protetyczne?
Proteza natychmiastowa – co to jest?
Protezy natychmiastowe, jak sama nazwa wskazuje są uzupełnieniem protetycznym, które zakłada się w celu szybkiego uzupełnienia brakującego uzębienia. Taka proteza może zostać założona od razu po ekstrakcji zębów, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Ogromnym udogodnieniem jest fakt, że pacjent nie musi czekać z założeniem protezy, aż miejsce po usunięciu zębów się wygoi. Aby u pacjenta założona została proteza natychmiastowa, konieczne jest wykonanie odpowiednich badań jeszcze przed przeprowadzeniem ekstrakcji. Dzięki takiej możliwości komfort pacjenta się zwiększa, ponieważ po wyjściu z gabinetu może cieszyć się on pięknym uśmiechem bez obaw, że ktoś zauważy braki w uzębieniu.
Proteza natychmiastowa – ile kosztuje?
Koszty protezy natychmiastowej zależą od wielu różnych czynników. Bardzo ważna jest tutaj ilość zębów, które będą wyrywane. Im więcej zębów zostanie usuniętych, tym koszt takiej protezy się zwiększy.
Poza tym warto zwrócić uwagę też na materiał, z jakiego wykonana zostanie proteza. Niezwykle istotne jest, aby tworzywo było dobrej jakości, gdyż wpłynie to na wygląd i estetykę protezy.
Wydatki związane z wykonaniem protezy mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto na koszty może mieć też wpływ w pewnym stopniu lokalizacja gabinetu stomatologicznego, z którego usług zamierzmy skorzystać.
Czy warto zakładać protezę natychmiastową?
Jeżeli po ekstrakcji zębów nie chcemy, aby widoczne były braki w uzębieniu, warto rozważyć wybór protezy natychmiastowej. Możliwość zakrycia brakujących zębów dla większości pacjentów poddających się zabiegowi ekstrakcji ma ogromne znacznie. Poza tym nosząc taką protezę nie trzeba się obawiać problemów z wymogą, czy spożywaniem różnych pokarmów.
Co więcej, rana po usunięciu zębów znacznie szybciej się goi, dzięki czemu dyskomfort związany z ekstrakcją szybko minie. Zanim zdecydujemy się na taką protezę, należy dokładnie przemyśleć, czy takie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Wyróżnia się różne rodzaje protez zębowych, a więc tu ważne jest też doradztwo stomatologa i wybór najbardziej optymalnego rozwiązania.
Może spodobać Ci się również:
Geokrata to idealne rozwiązanie na skuteczne i trwałe utrwalenie terenu. Co więcej, pozwala to również na ochronę gruntu przed działaniem czynników zewnętrznych. Dostępność tego rodzaju zabezpieczeń jest dosyć szeroka, jednak…
Czytaj więcej