piątek, 01 grudnia 2023r.

Ile kosztuje czyszczenie wnętrza samochodu?

unnamed file 4

Właściciel pojazdu zrobi wszystko, by jego auto prezentowało się jak najlepiej podczas jazdy. Jednak zewnętrzny blask lakieru nie jest najważniejszy, liczy się również czyste wnętrze. Oczywiście, można samodzielnie podejmować się próby czyszczenia, jednak wymaga to sporo czasu i energii. Dlatego część kierowców decyduje się na profesjonalny detailing. Ile kosztuje taka usługa? 

Jak przebiega czyszczenie tapicerki?

Usuwanie zabrudzeń w salonie rozpoczyna się od dokładnego odkurzenia powierzchni tapicerki i wszystkich elementów wnętrza. Pozwala to usunąć grubsze zanieczyszczenia i okruchy, które nie są stale złączone z fakturą pokrycia. 

Kolejnym krokiem jest pranie tkanin i wykładzin. Wykorzystywane są do tego środki chemiczne, które pozwalają wywabić zabrudzenia i błoto bez ryzyka powstawania przebarwień.

Przy pozostałych elementach kokpitu pojazdu wykonanych z tworzywa sztucznego również przeprowadza się auto detailing. Kraków jest miastem, w którym wykorzystujemy do tego celu specjalne preparaty myjące oraz delikatne ściereczki z flaneli lub mikrofibry. Bardziej porowate powierzchnie czyści się wykorzystują miękką gąbkę.

Skóra bardziej problematyczna

Tapicerka przygotowana z naturalnej skóry wymaga szczególnej uwagi. To surowiec, który jest bardzo delikatny, podczas czyszczenia trzeba więc starannie dobierać techniki i potrzebne akcesoria. Niedopasowanie detergentów, może spowodować odbarwienia skóry oraz szorstkość i sztywność jej powierzchni.

Zwykle materiał myje się miękką szczotką lub gąbką, w taki sposób, aby nie uszkodzić bardzo delikatnego lakieru. Po wykonaniu mycia tapicerki, powierzchnię zabezpiecza się specjalnym mleczkiem konserwującym. Ten zabieg warto przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku, w przeciwnym razie skóra może stracić swoje właściwości i blask!

Ile to kosztuje?

Ceny za usługi przeprowadzane przez auto spa są zróżnicowane i zależne od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się wielkość pojazdu. W przypadku mniejszych, miejskich samochodów minimalna stawka za czyszczenie wynosi 250 zł. Pojazd klasy średniej wymaga już większych nakładów finansowych rzędu kilkuset złotych.

Kompleksowy auto detailing wnętrza wymaga opłaty w wysokości 800-1200 złotych. Oczywiście kwota zależna jest od stanu pojazdu, ilości zabrudzeń oraz innych czynników. Wyczyszczenie bagażnika wiązać się może z dodatkowym kosztem 200 złotych, z kolei przy renowacji skórzanych elementów opłaty mogą być jeszcze większe.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1508214751196 bcfd4ca60f91ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Laserowe zamykanie naczynek – kiedy warto ten zabieg wykonać?

1 lutego 2022

Jedną z najczęstszych form zaburzeń naczyniowych jest występowanie pajączków naczyniowych, czyli teleangiektazja. Jest to dolegliwość występująca głównie u kobiet, a pojawia się na twarzy i nogach. Pękające naczynka nie znikają…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady