poniedziałek, 17 czerwca 2024r.

Ile kosztuje aparat na zęby? Jakie badania wykonuje ortodonta przed założeniem aparatu?

photo 1584434081454 2a898b8e33d5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Aparat na zęby jest skutecznym sposobem na to, aby uśmiech był jeszcze piękniejszy. Nierówne zęby mogą być powodem niższej samooceny. Co więcej, w niektórych przypadkach problem ten wpływa również na relacje z innymi osobami. Jeżeli więc chcemy, żeby nasz uśmiech był idealny, warto wybrać aparat ortodontyczny, który jest popularną metodą prostowania zębów.

Aparat na zęby – ile kosztuje?

Koszty założenia aparatu mogą się różnić od siebie w zależności od gabinetu stomatologicznego oraz stanu uzębienia. Najniższa cena stałego aparatu ortodontycznego zaczyna się od 1500 zł. Oczywiście kwota ta obejmuje jeden łuk, a więc łączne wydatki mogą być znacznie wyższe.

Warto zwrócić uwagę na to, że wyróżniamy wiele rodzajów aparatów, co również wpływa na koszty. Najtańszy aparat wykonany jest w całości z metalu, gdzie zamki również są metalowe.

Pacjenci mają także do wyboru wiele innych aparatów m.in. aparat porcelanowy, aparat kryształowy itp. Aparaty dzieli się na stałe oraz zdejmowane, a więc to też ortodonta bierze pod uwagę, podając ostateczne koszty.

Jakie badania poprzedzają założenie aparatu ortodontycznego?

Ortodonta przed założeniem aparatu na zęby musi sprawdzić ich stan oraz zlecić wykonanie odpowiednich badań. Jednym z takich badań jest zdjęcie panoramiczne zębów Białystok. Dzięki RTG można ocenić stan zębów, a także ich rozmieszczenie.

Należy tutaj także wspomnieć o zdjęciu cefalometrycznym. Badanie to jest niezwykle ważne, ponieważ bez jego wykonania nie jest możliwe prawidłowe dopasowanie aparatu ortodontycznego.

Założenie aparatu musi poprzedzić również wyleczenie próchnicy, jeżeli pacjent zmaga się z tym problemem. Zęby powinny być dokładnie wyczyszczone, co umożliwia zabieg piaskowania. Ostatecznie to, jakie badania zleci ortodonta jest kwestią indywidualną, dlatego informację o planie leczenia pacjent otrzymuje dopiero po dokładnym wywiadzie i badaniach.

Skuteczność noszenia aparatu ortodontycznego

Jeżeli aparat zostanie prawidłowo dopasowany, a pacjent będzie stosował się do zaleceń skuteczność noszenia aparatu, będzie naprawdę wysoka. Poza tym duży wpływ ma również stan zębów. W przypadku dużej wady zgryzu proces leczenia z pewnością potrwa nieco dłużej.

Noszenie aparatu zawsze przynosi efekty, a więc nie należy się obawiać, że będzie ono bezskuteczne. Planując założenie aparatu, trzeba poszukać dobrego gabinetu ortodontycznego, gdzie usługi świadczą najlepsi specjaliści.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Na czym polega stomatologia estetyczna?

1 grudnia 2021

Myjesz jamę ustną po każdym posiłku, unikasz słodyczy i regularnie odwiedzasz dentystę, a mimo to Twój uśmiech nadal pozostawia wiele do życzenia? Zęby są nierówne, a ich szkliwo przebarwione? W…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady