środa, 30 listopada 2022r.

Drzwi zewnętrzne z tradycyjną klamką, czy nowoczesnym pochwytem?

unnamed file 5

Zakup drzwi zewnętrznych wiąże się z określeniem wielu parametrów technicznych, wyglądu i ceny. Wydawałoby się, ze to jest proste zadanie. Jednakże zdolny producent drzwi zewnętrznych oferuje dodatkowe elementy, wyróżniające jego ofertę wśród innych.

Skupiając się na energooszczędności, dźwiękoszczelności, czy antywłamaniowości, niekoniecznie zastanawiamy się na szczegółami designerskimi. Warto tu nadmienić, że producenci wprowadzając nowe technologicznie udoskonalone modele nie zapominają również o miłośnikach wyglądu i stylu. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się drzwi z pochwytami zamiast tradycyjnej klamki.

Zalety klamek i pochwytów

Wybór metody otwierania drzwi wydaje się prosty i zazwyczaj kojarzony jest z tradycyjną klamką. Zaleta tego rozwiązania jest zdecydowanie tak wielka różnorodność rodzajów, kolorów oraz kształtów klamek, że każdy wybierze coś dla siebie. Innym atutem klamki jest to, że klamka pasuje do każdego stylu architektonicznego. Głównie warto ją zamontować w przypadku domów klasycznych w stylu wiejskim, śródziemnomorskim lub angielskim.

W przypadku nowoczesnego designu warto pomyśleć o pochwytach. Inaczej zwane antabami elementy dobrze pasują do modernistycznego stylu. Stosowane mogą być w nowoczesnych budynkach i domach w stylu minimalistycznym, bądź skandynawskim.

Wybór pochwytu zamiast klamki, czy to dobry pomysł?

Wielu właścicieli domów zastanawia się nad tą kwestią. Pochwyty, poza wyglądem są elementami użytecznymi i bardzo wygodnymi. Wejście do domu staje się łatwiejsze, a jednocześnie wnętrze domu nie musi być zamykane na klucz. To za sprawa automatycznego zaryglowania drzwi tak, że od zewnątrz, bez klucza nie jest możliwe ich otworzenie.

W tej kwestii można uznać pochwyty za jeszcze jeden element zabezpieczający dom przed niechcianym wejściem obcych osób do środka. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że dla właścicieli wprowadzono szereg rozwiązań zapobiegających przypadkowemu zatrzaśnięciu, gdy właściciel jest na zewnątrz i nie posiada klucza. Będą to odpowiednio usytuowane przyciski, elektrozaczepy, a nawet czytniki linii papilarnych.

Klamka, czy pochwyt, co wybrać?

Antaby wykonane są ze stali nierdzewnej, a tym samym są elementami o wysokiej trwałości i wytrzymałości. Produkowane są w coraz większej liczbie wzorów i kolorów, choć za najbardziej eleganckie uznawane są czarne lub srebrne.

Klamki natomiast, to elementy tak bardzo tradycyjne, że trudno uwierzyć, iż kiedyś przestana być modne. Tu wybór powinien opierać się o dopasowanie elementu otwierającego drzwi do upodobań, mody, a przede wszystkim funkcjonalności.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest elektrokorund i do czego się go stosuje?

Co to jest elektrokorund i do czego się go stosuje?

5 września 2020

Wiele jest popularnych ścierniw stosowanych do czyszczenia powierzchni metali, drewna, elementów ceramicznych i innych materiałów. W zależności od rodzaju surowca trzeba dobrać materiał trący, który będzie miał wyższe parametry wytrzymałościowe…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady