środa, 30 listopada 2022r.

Do jakich aranżacji pasują drzwi ukryte?

unnamed file 7

Drzwi z ukrytą ościeżnicą budzą obecnie coraz większe zainteresowanie. Zresztą nie bez powodu. Wspomniane konstrukcje prezentują się niezwykle efektownie. Poza tym są bardzo praktyczne. Optycznie powiększają wnętrza i nie sprawiają większych trudności w czyszczeniu. Poza tym występują w wielu różnych wariantach, więc z łatwością można je dopasować do indywidualnych oczekiwań. Zobacz, w jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej.

Wejdź do świata natury – wnętrza w stylu skandynawskim

Drzwi ukryte wykończone fornirem z prawdziwego drewna to idealna propozycja dla wielbicieli stylu skandynawskiego oraz rustykalnego. Oba, wymienione wyżej, nurty, czerpią bowiem inspiracje ze świata fauny i flory. Bazują na naturalnych materiałach, a także jasnych, stonowanych kolorach, takich jak: biele, kremy, ciepłe beże czy barwy ziemi. Stawiają na meble o niezbyt wyszukanej, geometrycznej formie i proste elementy konstrukcyjne, pozbawione ozdobników. 

Otwórz się na nowoczesność – wnętrza na miarę XXI wieku

Minimalizm, przestronność i prymat funkcji nad formą to główne wyróżniki wnętrz utrzymanych w duchu nowoczesności. W opisywanym stylu pojawia się duża ilość przeszkleń. Dzięki nim aranżacja nabiera lekkości, a pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu przywołanego efektu, sięgnij po drzwi ukryte z lustrem, a także meble ze szklanymi frontami. Pamiętaj jednak, by zachować umiar. Nowoczesność nie lubi przesady.

W krainie błysku – wnętrza w stylu glamour

Styl glamour kojarzy się przede wszystkim z luksusem, bogactwem, wyrafinowaną elegancją, a także dbałością o szczegóły. Nie ma w nim miejsca na przypadkowość czy bylejakość. Każdy najmniejszy element musi być dokładnie przemyślany i dobrze współgrać z pozostałymi komponentami aranżacji. Jakie drzwi ukryte będą pasować do wspomnianej estetyki? Te utrzymane w wysokim połysku i klasycznej czerni lub bieli. Wprowadzą do wnętrza szczyptę blasku i sprawią, że nabierze ono ekskluzywnego charakteru. 

Oryginalność od samego progu – wnętrza w stylu eklektycznym

Nudzą Cię utarte konwencje? Nie potrafisz zdecydować się na jeden konkretny sposób urządzenia przestrzeni? Chcesz stworzyć oryginalną aranżację, inną niż te spotykane w katalogach wnętrzarskich? Postaw na eklektyzm, czyli połączenie kilku różnych stylów. W tym przypadku doskonale sprawdzą się drzwi ukryte do samodzielnego wykończenia. Możesz pomalować je farbą, wytapetować lub pokryć spiekiem kwarcowym. Ich finalny wygląd zależy wyłącznie od Ciebie? 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1634807010323 4309f645e5a4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNXx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2NjQyODQxOTIixlibrb 1.2.1q80w1080

Jaki tani lokalizator GPS do samochodu? Kiedy warto wybrać tani lokalizator GPS?

1 września 2022

Planując zakup lokalizatora GPS, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na sam sprzęt, ale również na miejsce, w którym będziemy chcieli dokonać zakupu. Często poza samą jakością nadajnika kierujemy się również…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady