czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Co zrobić jak niemiecki pracodawca nie chce wypłacić pieniędzy? Jakie dalsze kroki powinien podjąć pracownik?

photo 1528747008803 f9f5cc8f1a64cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jednym z głównych powodów wyjazdu za granicę jest wyższe wynagrodzenie. To właśnie z tego powodu wiele osób chce pracować w innym kraju, gdyż wpływa to w dużej mierze na komfort życia. Jednak pomimo praw i obowiązków, jakie dotyczą pracodawców, mogą pojawić się pewne kłopoty, jeżeli chodzi o wypłatę wynagrodzenia. Co więc pracownik, powinien zrobić w sytuacji, gdy pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia i czy zawsze ma szanse na odzyskanie zaległej wypłaty?

Opóźnienie w wypłacie wynagrodzenia – co należy zrobić?

W momencie, kiedy pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia nie należy zwlekać z podjęciem odpowiednich działań. Pracownik powinien jak najszybciej zainterweniować, gdyż chodzi tutaj o jego pieniądze, na które pracował.

Oczywiście z różnych powodów mogą zdarzyć się pewne opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia, dlatego najpierw warto porozmawiać na ten temat z pracodawcą. Jeżeli jednak rozmowa nie przyniesie żadnych skutków kolejnym krokiem, powinno być wezwanie pracodawcy do wypłaty  zaległego wynagrodzenia.

Osoba zatrudniona ma naprawdę wiele możliwości w przypadku, kiedy pracodawca nie wypłaca należnych mu pieniędzy, przez co zawsze istnieją szansę na odzyskanie wynagrodzenia. Ponadto możemy również odmówić dalszego wykonywania pracy.

Gdy wezwanie do zapłaty nie działa?

Niemiecki pracodawca nie zawsze może zareagować na wezwania do zapłaty, dlatego należy wiedzieć, jakie dalsze kroki są wskazane. Jeżeli nasze działania nie okazały się skuteczne konieczne, może być podjęcie dalszych prawnych kroków.

W takiej sytuacji należy wnieść pozew o zapłatę do sądu. W ten sposób pracodawca zostanie zobowiązany przez sąd do zapłaty wynagrodzenia oraz odsetek, które zostały naliczone od chwili wystąpienia opóźnienia w wypłacie. Co więcej, pracownik ma także prawo domagać się odszkodowania, co również jest bardzo korzystnym rozwiązaniem i rekompensatą za problemy powstałe w winy pracodawcy.

Forma zakończenia pracy z powodu niewypłacania wynagrodzenia?

Jeżeli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia, pracownik może zwolnić się z pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie stosunku pracy w takim momencie wiąże się ze zwolnieniem natychmiastowy, co oznacza, że pracownik w przypadku zaległości wypłaty wynagrodzenia nie musi dalej świadczyć pracy.

Sam pracownik nie powinien długo zwlekać z żądaniem wypłaty, ponieważ wtedy pracodawca w dalszym ciągu czerpie korzyści, a sytuacja finansowa osoby zatrudnionej z dnia na dzień się pogarsza. Często nieuczciwi pracodawcy celowo nie wypłacają wynagrodzenia, licząc na to, że pracownik nie zareaguje i będzie pracował dalej.

https://yourright.net/prawo-pracy/

Może spodobać Ci się również:

Kiedy stosować nawozy dolistne? Jakie środki wybrać?

Kiedy stosować nawozy dolistne? Jakie środki wybrać?

15 września 2020

Nawożenie dolistne to szybki i skuteczny sposób na dostarczenie brakujących składników odżywczych uprawom. Polega ono na wykonaniu oprysku, dzięki któremu rośliny poprzez liście pobierają składniki pokarmowe. Wykorzystanie środków dolistnych pozwala…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady