niedziela, 24 listopada 2024r.

Chirurgiczne usuwanie zęba – jak wygląda?

Chirurgiczne usuwanie zęba - jak wygląda?

Chirurgia stomatologiczna oferuje obecnie doskonałą jakość zabiegów. Ich przebieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Dzięki temu pacjenci mogą odwiedzać gabinety bez obaw, oddając się w profesjonalne ręce. Korzystając z najnowszych technologii i doświadczenia lekarzy, mają gwarancję sprawdzonej skuteczności oraz przyjemnej obsługi.

Przygotowanie do zabiegu ekstrakcji

Chirurgiczne usuwanie zęba zawsze poprzedzamy dokładnym wywiadem z pacjentem oraz szczegółowymi badaniami. Najważniejsze jest zdjęcie RTG, które potwierdza konieczność usunięcia i bezcelowość dalszego leczenia, jak i wskazuje miejsce, w którym należy naciąć dziąsło. Ekstrakcję wykonujemy również w przypadku, gdy w zębodole pozostały kawałki zębów. Inne wskazania to: zęby zatrzymane, radektomia, resekcja wierzchołków zęba, hemisekcja oraz przyczyny protetyczne. Najczęściej wykonujemy oczywiście chirurgiczne usuwanie ósemek, czyli rutynowy zabieg.

Znieczulenie miejscowe albo ogólne 

Ekstrakcja to trudna operacja, który wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy. Współczesne osiągnięcia medycyny powodują jednak, że dla pacjenta jest bezbolesna. Zwłaszcza gdy decydujemy się na znieczulenie miejscowe, nie musimy w ogóle przygotowywać się do zabiegu. W przypadku znieczulenia ogólnego należy wykonać niezbędne badania diagnozujące ogólny stan zdrowia pacjenta i wykluczające ewentualne przeciwwskazania medyczne. 

Chirurgiczne usuwanie ósemek kraków

Sam zabieg podzielony jest na kilka etapów. Jako pierwsze stosowane jest znieczulenie – w zależności od potrzeb miejscowe lub ogólne. Potem kolej na nacięcie dziąsła, aby odsłonić ząb i oddzielić go od sąsiadujących z nim tkanek i kości. Doskonałym do tego sprzętem jest np. Piezosurgery, który przeznaczony jest do bezkrwawego cięcia tkanek miękkich. Dzięki niemu też rana szybciej się goi. Następnie ząb z zębodołu zostaje usunięty za pomocą dźwigni i odpowiednich narzędzi. Po tym etapie można kontrolnie wykonać zdjęcie RTG, by przekonać się, że został wyjęty w całości. Na koniec dentysta oczyszcza ranę i zakłada szwy.

Warto podkreślić, że ekstrakcja wykonywana jest wyłącznie, gdy niemożliwe są do przeprowadzenia mniej inwazyjne metody. Z tego powodu to wyjątkowy zabieg, wymagający sporej precyzji i wieloletniego doświadczenia chirurgicznego. Tylko dzięki temu nie powoduje bólu ani komplikacji. Rekomendujemy zatem wybór sprawdzonych i skutecznych chirurgów stomatologicznych, którzy otrzymują pozytywne opinie pacjentów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1485083269755 a7b559a4fe5eixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak działa agregat tynkarski? Sprawdź co musisz o nim wiedzieć…

1 sierpnia 2022

Aby przyspieszyć proces tynkowania, można wykorzystać specjalne urządzenie, jakim jest agregat do gipsu. To sprzęt, dzięki któremu możemy przygotować idealną powłokę w stosunkowo krótkim czasie. Technika aplikacji zaprawy trochę się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady