czwartek, 21 listopada 2024r.

Ile kosztuje endoskopia u psa?

photo 1553688738 a278b9f063e0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx2ZXQlMjB2ZXRlcmluYXJ5fGVufDF8MHx8fDE3MDM4NDUyODh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Problemy z układem pokarmowym u naszego pupila mogą bardzo utrudnić jego codzienne funkcjonowanie. Jeżeli dolegliwości mają charakter przewlekły, powinniśmy skonsultować taki przypadek z doświadczonym weterynarzem. W takim przypadku bardzo cżęsto przeprowadza się badanie endoskopowe, które ma na celu sprawdzić ogólny stan czworonoga. Ile ono kosztuje?

W jakim celu przeprowadza się endoskopię?

To profilaktyczne badanie, które pozwala ocenić stan narządów wewnętrznych psa lub kota. Badanie ma pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn dolegliwości i ustalić odpowiednią metodę leczenia. Najczęściej przeprowadza się je w celu sprawdzenia układu pokarmowego, choć za pomocą aparatu można również diagnozować choroby płuc czy innych narządów wewnętrznych.

Test endoskopem zalecany jest przy wielu objawach chorobowych, takich jak długotrwałej biegunce, wymiotach, gwałtownym spadku masy ciała zwierzęcia oraz gorączce, która utrzymuje się już stosunkowo długo. Dobry weterynarz dzięki takiemu badaniu będzie mógł również zdiagnozować występowanie nowotworów w organizmie zwierzęcia.

Czy badanie jest bolesne dla psa?

Test przeprowadza się najczęściej przy znieczuleniu zwierzęcia, dlatego samo badanie nie jest dla niego bolesne. Kamerkę wprowadza się na elastycznym przewodzie przez otwór nosowy, gębowy lub odbytniczy. Całe badanie przeprowadzane jest w obecności właściciela czworonoga, który ma pomóc w zapewnieniu komfortowej atmosfery psa.

Badanie endoskopowe w żaden sposób nie narusza naturalnej fizjologii organizmu zwierzęcia. Weterynarze przeprowadzają ten test z pomocą sterylnych narzędzi i wykonują badanie w krótkim czasie. Już podczas endoskopii specjalista może zdiagnozować przyczynę problemu i zaproponować później odpowiednie leczenie.

W jaki sposób przygotować psa na badanie?

Bezpośrednio przed wizytą u weterynarza nie wolno podawać zwierzęciu żadnego pokarmu. Treści zalegające w jelitach mogą uniemożliwić przeprowadzenie badania i znacznie zaciemnią obraz endoskopu. Warto też odpowiednio przygotować zwierzę na wyjście do kliniki weterynaryjnej. Dobrym pomysłem na odstresowanie pupila będzie wcześniejszy spacer i zabawa z nim.

Nie powinniśmy przychodzić do gabinetu weterynaryjnego dużo wcześniej, ponieważ pies może czuć się nieswojo w obecności innych zwierząt domowych. Najlepiej ustalić konkretny termin i przyjść punktualnie. Samo badanie kosztuje kilkadziesiąt złotych i trwa zwykle nie dłużej niż 15-20 minut.

Może spodobać Ci się również:

photo 1465479423260 c4afc24172c6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8c2hvZXN8ZW58MXwwfHx8MTY0MjA2ODUzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Obuwie do biegania – jak dobrać to najlepsze?

1 czerwca 2022

Początkujący biegacze często zniechęcają się już po kilku treningach. Najczęstszą przyczyną braku motywacji są dokuczliwe bóle zaobserwowane w trakcie biegu. Często mają one związek z nieodpowiednim obuwiem, które utrudnia stawianie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady