Co na stan zapalny zębów? Czy wizyta u stomatologa to jedyne rozwiązanie?
Stany zapalne w jamie ustnej zawsze wiążą się z przykrymi dolegliwościami. Za taki stan może odpowiadać wiele czynników, a co za tym idzie zazwyczaj konieczna jest szybka interwencja stomatologa, by móc określić co się dzieje. Niestety wiele osób, chcąc uniknąć wizyty u dentysty, próbuje leczyć się na własną rękę, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty.
Stan zapalny zębów – co dalej?
W momencie, kiedy pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, nie należy zwlekać z wizytą u dentysty. Oczywiście w przypadku opuchlizny możemy samodzielnie próbować się jej pozbyć poprzez zimne okłady, ale pomimo tego, powinniśmy udać się do stomatologa.
Stan zapalny zębów to problem, którego nie da się przeczekać. Wtedy niezbędne jest leczenie stomatologiczne, które zazwyczaj eliminuje problem. Poza tym należy przestrzegać zaleceń dentysty i prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, ponieważ w przeciwnym razie problem będzie się powtarzał.
Pacjent, któremu towarzyszy ból zęba, powinien zostać przyjęty bez kolejki. Stomatolog nie może domówić udzielenia pomocy takiej osobie, a więc nie należy się obawiać, że nie zostaniemy bez pomocy.
W jaki sposób stomatolog leczy zapalenie zęba?
Najważniejszym elementem jest sprawdzenie, co powoduje stan zapalny zęba. Dopiero wtedy możliwe będzie wdrożenie skutecznego leczenia. Często stomatolog zleca wykonanie RTG zębów Białystok, aby sprawdzić, co dzieje się w środku zęba.
Nie wszystkie zmiany są widoczne podczas badania stomatologicznego, dlatego zdjęcie RTG ułatwia postawienie trafnej diagnozy. W przypadku próchnicy wystarczy przeprowadzenie leczenia, które ma za zadanie oczyszczenie zęba i założenie wypełnienia.
Co powoduje stan zapalny zębów?
Najczęstszym powodem stanu zapalnego zębów jest próchnica. Powstające ubytki pogłębiają się, co niekorzystnie wpływa na zęby. Szybkie wdrożenie leczenia może skutecznie zahamować dalszy rozwój stanu zapalnego oraz uwolnić nas od nieprzyjemnych dolegliwości.
Ponadto do zapalenia zęba może dojść w momencie, kiedy był on wielokrotnie leczony lub doszło do jego nadłamania. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej jest jednym z głównych czynników, który sprawia, że zęby ulegają osłabieniu, a w rezultacie dochodzi o powstawania ubytków.
Nieleczona próchnica może bardzo szybko doprowadzić do utraty zęba, a także zaatakować sąsiadujące zęby. Taka sytuacja stanowi również na stan zdrowia, który może się pogorszyć w momencie unikania leczenia stomatologicznego.
Może spodobać Ci się również:
Większość pojazdów pokrywa powłoka przygotowana z lakieru typu metalic. To standardowe rozwiązanie, które jest unikalne, solidnie zabezpiecza powierzchnię blachy przed korozją i jest stosunkowo tanie w przygotowaniu. Można jednak pokusić…
Czytaj więcej