czwartek, 21 listopada 2024r.

Implanty zębowe, kiedy należy sięgnąć po to rozwiązanie?

photo 1468493858157 0da44aaf1d13ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Nawet najpiękniejsza twarz traci na swojej urodzie, kiedy uśmiech uwidocznia braki w uzębieniu. Powodów utraty zębów jest wiele i nie zawsze udaje się uchronić przed nimi. Warto pomyśleć o uzupełnieniu ubytków nie tylko ze względu na wygląd, ale również na zdrowie.

Szukając dobrych rozwiązań trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jakiego rodzaju są braki. Czy wystarczy zwykłe uzupełnienie dziurek w zębach lub koron, czy też należy ząb odbudować od korzenia. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe. Kraków na swojej mapie ma doskonałe pracownie implantologiczne.

Czym jest implant i kiedy lekarz kwalifikuje do zabiegu?

Implantologia to dziedzina, która coraz bardziej się rozwija. To rozwiązanie technologiczne dające możliwość odzyskania pełnego i trwałego uzębienia. Implant to tytanowa, zazwyczaj, śruba umieszczana w kości, na której odbudowuje się całość zęba.

Jednak zanim dojdzie do zabiegu, podczas konsultacji stomatologicznej, lekarz dokonuje kwalifikacji medycznej. Przeprowadza dokładny wywiad oraz ustala, jakie badania są niezbędne przed implantacją. Jednocześnie udziela wyczerpujących informacji na temat samego zabiegu, a także procesu rekonwalescencji po nim.

 Implanty zamiast protez – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Tradycyjne protezy ruchome lub stałe są przeznaczone dla pacjentów, którzy mają braki w uzębieniu, ale istnieje możliwość uzupełnienia ich nawierzchniowo. Implanty to całkowicie nowe zęby, budowane od podstaw. Jest to osadzenie sztucznego korzenia i uzupełnienie go o koronę. Tak naprawdę implanty to zupełnie nowe zęby, które są trwałe i mocne.

Implanty mogą być pojedyncze lub stosowane przy braku kilku zębów. Istotne jest, że nie muszą, tak jak protezy, opierać się o inne zęby, mogą występować samodzielnie. Pacjent odczuwa w tym przypadku dużo większy komfort, niż przy noszeniu protez. Zainstalowane prawidłowo implanty są nieodczuwalne tak samo, jak prawdziwe zęby.

Czy zabieg implantacji boli?

Może się wydawać, że ingerencja tak głęboko w tkankę przyzębia, aż do kości jest bolesna. Jednakże pomimo, że polega to na wkręceniu śruby w kość, zabieg jest zupełnie bezbolesny. Wykonuje się znieczulenie miejscowe, a w szczególnych warunkach może być zastosowane znieczulenie ogólne. Wszczepienie implantu trwa ok 15 minut i wykonywane jest za pomocą mikroskopu neurochirurgicznego.

W rezultacie samo wstawienie implantów oraz późniejsza odbudowa korony zębowej może być obarczone dyskomfortem, ale zdecydowanie nie boli. Ważne jest by w okresie rekonwalescencji szczególne stosować się do zaleceń stomatologa tak, by całość zrosła się prawidłowo.

Może spodobać Ci się również:

photo 1615177393114 bd2917a4f74acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzB8fHZldHxlbnwxfDB8fHwxNjgyODQ0NTU3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Biegunka u kota – co podawać, by pomóc zwierzęciu?

1 października 2023

Problemy pokarmowe są jednymi z najczęstszych dolegliwości, które atakują domowe zwierzęta. Niekiedy są one wynikiem chwilowej niedyspozycji, choć zdarza się, że mogą świadczyć o rozwoju poważniejszych problemów. Jeśli zatem zauważymy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady